Αγιασμός μαθητών, διδασκάλων και γονέων για το νέο σχολικό έτος τελέστηκε σήμερα στον Ι.Ν. Ευαγγελιστού Λουκά στην Πάντοβα της Ιταλίας, ενώ ο αγιασμός στην ορθόδοξη εκκλησία του Αγίου Γεωργίου των Ελλήνων στην Βενετία θα τελεστεί ακριβώς σε μία εβδομάδα, στις 20 Σεπτεμβρίου.
Η Κοινότητα των Ελλήνων ορθοδόξων της Βενετίας εύχεται καλή σχολική ή ακαδημαϊκή χρονιά και καλή αρχή σε όλους τους αδελφούς και φίλους της όπου γης!
Μητροπόλεις Οικουμενικού Θρόνου
13 Σεπτεμβρίου, 2020
Αγιασμός στον Ι.Ν. Ευαγγελιστή Λουκά στην Πάντοβα
Διαδώστε:
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2020/09/%CE%91%CE%B3%CE%B9%CE%B1%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82-%CE%A0%CE%AC%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%B2%CE%B1-3.jpg)
Διαδώστε: