Συνεχίζονται οι βαπτίσεις στη Μητρόπολη Κορέας
![Συνεχίζονται οι βαπτίσεις στη Μητρόπολη Κορέας](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2021/09/σλα-6.jpg)
Συνεχίζονται οι βαπτίσεις στην Ιερά Μητρόπολη Κορέας. Πριν λίγες ημέρες ακόμα ένα παιδί Ορθοδόξων Κορεατών έλαβε το Άγιο Βάπτισμα.
Πρόκειται για το παιδί του Ευάγγελου Park Yoon-Shik και της Ελένης Lee Seul-Ki το οποίο έγινε Ορθόδοξος Χριστιανός με το βαπτιστικό όνομα Λέων μέσω του Μυστηρίου του Βαπτίσματος το οποίο τέλεσε ο π. Αντώνιος Λιμ Γιονγκ-Χουν. Στο μυστήριο παρέστη ο Μητροπολίτης Κορέας κ. Αμβρόσιος.
Επίσης, τελέστηκε ακόμη μια βάπτιση από τον π. Ρωμανό Kavtchak για την Σαμαρίνα – Βεατρίκη, σλαβονικής καταγωγής.
“Εκφράζουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια στα νεοφώτιστα παιδιά και προσευχόμαστε να είναι όλη η ζωή τους γεμάτη με τη Χάρη και την ευλογία του Θεού, ως πιστά μέλη της Ορθόδοξης Εκκλησίας”, αναφέρει σε ανακοίνωσή της η Ιερά Μητρόπολη Κορέας.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.