Το Ελληνικό Σχολείο “Επίσκοπος Χριστοφόρος” στο Camberwell Νοτίου Λονδίνου επισκέφθηκε πρόσφατα η Συντονίστρια του Κεντρικού Εκπαιδευτικού Συμβουλίου της Αρχιεπισκοπής Θυατείρων, κ. Ισμήνη Χατζηγιάννη-Γκίκα.
Η κ. Γκίκα παρακολούθησε τα μαθήματα και συνομίλησε με μαθητές και εκπαιδευτικούς διαπιστώνοντας το σημαντικό έργο που επιτελείται για τη διατήρηση της ελληνικής γλώσσας και των παραδόσεων μας.