Σε λαϊκό προσκύνημα στον Καθεδρικό Ναό της Κοιμήσεως της Θεοτόκου στο Wood Green είχε τεθεί το ιερό σκήνωμα του Μακαριστού Αρχιεπισκόπου κυρού Γρηγορίου.
Στις 10:30 π.μ. ώρα Αγγλίας (12:30 μ.μ. ώρα Ελλάδας) ξεκίνησε η Εξόδιος Ακολουθία και εν συνεχεία ακολούθησε ο ενταφιασμός του στο Κοιμητήριον του Hendon.
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:
Το «Ύστατο Χαίρε» στον μακαριστό Αρχιεπ. Γρηγόριο
Παρακολουθήστε από τον Καθεδρικό Ναό: