Στις 23 Μαρτίου 2019, ημέρα Σάββατο και ώρα 6 μ.μ., θα πραγματοποιηθεί η Ετήσια Συνάντηση των Αποφοίτων της Σχολής Γαλατά στην αγαπημένη όλων των παρισταμένων Σχόλη. Το συγκρότημα CAFE AMAN ISTANBUL θα ταξιδέψει τους προσερχομένους, με τις μελωδίες του, σε παλιές νοσταλγικές εποχές.
Την εκδήλωση θα ευλογήσει με την υψηλή παρουσία Του η Α.Θ.Π. Παναγιότητα, ο Οικουμενικός Πατριάρχης, κ.κ. Βαρθολομαίος.