Στο παρεκκλήσιο της Παναγίας Καμαριωτίσσης της Θεολογικής Σχολής της Χάλκης
![Στο παρεκκλήσιο της Παναγίας Καμαριωτίσσης της Θεολογικής Σχολής της Χάλκης](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2021/10/ασ-33-1024x768.jpg)
Στο παρακείμενο της Αίθουσας Τελετών της Θεολογικής Σχολής της Χάλκης παρεκκλήσιο της Παναγίας της Καμαριωτίσσης τελέστηκε την Κυριακή 31 Οκτωβρίου 2021, ο Όρθρος και η Θεία Λειτουργία επί τη ιερά μνήμη του Αγίου Αποστόλου Στάχυος, πρώτου Επισκόπου Βυζαντίου, χοροστατούντος από του παραθρονίου του Καθηγουμένου, Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Αραβισσού κ. Κασσιανού.
Αφ’ εσπέρας τελέστηκε ο Αναστάσιμος Εσπερινός.
Εκκλησιάστηκαν πιστοί από το νησί και την Πόλη, τηρουμένων των μέτρων προστασίας της δημόσιας υγείας.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.