Στο ναΰδριο της Θεολογικής Σχολής της Χάλκης τελέστηκε την Τετάρτη, 30 Αυγούστου, ο εόρτιος Μέγας Εσπερινός της Συνάξεως της Υπεραγίας Θεοτόκου, της Παυσολύπης, της οποίας η εικόνα φυλάσσεται σε αυτό, χοροστατούντος του Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Αραβισσού κ. Κασσιανού, ο οποίος μετά το πέρας της ακολουθίας ευχήθηκε η χάρη της Θεοτόκου να σκέπει όλους.
Οικουμενικό Πατριαρχείο
31 Αυγούστου, 2023
Ο Εσπερινός της Συνάξεως της Παναγίας της Παυσολύπης στην Θεολογική Σχολή της Χάλκης
Διαδώστε:
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2023/08/369938753_329963386361823_978575636240086518_n-780x470-1.jpg)
Διαδώστε: