Θεία Λειτουργία τελέστηκε το πρωί του Σαββάτου 13ης Νοεμβρίου 2021, στον πάνσεπτο Πατριαρχικό Ναό του Αγίου Γεωργίου εν Φαναρίω, με Πατριαρχική Χοροστασία από του Παραθρονίου. Στον Θρόνο έχει τεθεί -κατά τα ειωθότα- η Εικόνα του τιμωμένου, σήμερον, Αγίου Ιωάννου, Αρχιεπισκόπου Κωνσταντινουπόλεως του Χρυσοστόμου. Επίσης έχουν προταθεί για προσκύνημα τα ιερά Λείψανά Του.
Οικουμενικό Πατριαρχείο
13 Νοεμβρίου, 2021
Πατριαρχική χοροστασία στο Φανάρι
Διαδώστε:
![](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2021/11/15025091_1411888738823118_2608946988584448972_o-1024x682.jpg)
Διαδώστε: