21 Ιανουαρίου, 2021 - 16:15
Στη Βλάγκα γιόρτασε σήμερα ο Μητροπολίτης Σηλυβρίας
Διαδώστε:
![Στη Βλάγκα γιόρτασε σήμερα ο Μητροπολίτης Σηλυβρίας](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2021/01/IMG-20210121-WA0010.jpg)
Τα ονομαστήριά του άγει σήμερα (Πέμπτη 21 Ιανουαρίου 2021), επί τη μνήμη του Οσίου Μαξίμου του Ομολογητού, ο Σεβ. Μητροπολίτης Σηλυβρίας κ. Μάξιμος, που γιόρτασε, τελώντας το πρωί τη Θεία Λειτουργία στον Ι. Ναό Αγίων Θεοδώρων της Κοινότητος Βλάγκας.
Παρέστησαν συμπροσευχόμενοι οι Αρχιερείς του Θρόνου: Γέρων Δέρκων κ. Απόστολος. Γέρων Πριγκηποννήσων κ. Δημήτριος. Φιλαδέλφειας κ. Μελίτων, Καλλιουπόλεως και Μαδύτου κ. Στέφανος.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Διαδώστε: