07/08/2019
07/08/2019
Την Τρίτη 6 Αυγούστου 2019, εορτή της Μεταμορφώσεως του Σωτήρος, ο Μητροπολίτης Σηλυβρίας Μάξιμος, Επόπτης της Περιφερείας Υψωμαθείων, τέλεσε τη Θεία Λειτουργία στο ομώνυμο ιστορικό ιερό αγίασμα, το οποίο ευρίσκεται στον αυλόγυρο του Ι. Ναού Αγίου Γεωργίου Κυπαρισσά. Προ της απολύσεως ευλογήθηκαν, ως είθισται, τα αυγουστιάτικα σταφύλια.
07 Αυγούστου, 2019 - 8:15
Στο Αγίασμα της Μεταμορφώσεως στα Υψωμάθεια
![Στο Αγίασμα της Μεταμορφώσεως στα Υψωμάθεια](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/08/πσο3.jpg)
Την Τρίτη 6 Αυγούστου 2019, εορτή της Μεταμορφώσεως του Σωτήρος, ο Μητροπολίτης Σηλυβρίας Μάξιμος, Επόπτης της Περιφερείας Υψωμαθείων, τέλεσε τη Θεία Λειτουργία στο ομώνυμο ιστορικό ιερό αγίασμα, το οποίο ευρίσκεται στον αυλόγυρο του Ι. Ναού Αγίου Γεωργίου Κυπαρισσά.
Προ της απολύσεως ευλογήθηκαν, ως είθισται, τα αυγουστιάτικα σταφύλια.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Ετικέτες: Αγίασμα της Μεταμορφώσεως, Υψωμάθεια
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλέστερα Άρθρα
Πνευματικά Αποσπάσματα
Άγιος Πορφύριος: «Ποτέ γυναίκα ιερέας. Ποτέ»!
17.07.2024
Ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός διένειμε 5.000 μπουκάλια εμφιαλωμένο νερό στους επισκέπτες της Ακρόπολης
17.07.2024
Κώστας Μαυρίδης για 50 χρόνια κατοχής της Κύπρου: Η Τουρκία έχει το κλειδί και η ΕΕ το μοχλό
17.07.2024
O Μητροπολίτης Παραμυθίας χειροθέτησε σε Πρωτοπρεσβύτερο και Πνευματικό τον π. Ηλία Μάκο