21/01/2019
21/01/2019
Την Κυριακή, 20η Ιανουαρίου 2019, ο Σεβ. Μητροπολίτης Μπραζαβίλ και Γκαμπόν κ.Παντελεήμων προέστη της Θείας Λειτουργίας στον Ιερό Ενοριακό Ναό Αγίας Φωτεινής του προαστίου Mpaka του Pointe-Noire, όπου κήρυξε τον θείο λόγο. Προ του πέρατος της Ευχαριστιακής Συνάξεως ετέλεσε ιερό μνημόσυνο Τηνίου συγγενούς του και προσέφερε ζεύγος κηροστατών στην νεοσύστατη Ενοριακή Κοινότητα.
21 Ιανουαρίου, 2019 - 10:59
Στην ενορία της Αγ. Φωτεινής Pointe -Noire
![Στην ενορία της Αγ. Φωτεινής Pointe -Noire](https://www.orthodoxianewsagency.gr/wp-content/uploads/2019/01/2801.jpg)
Την Κυριακή, 20η Ιανουαρίου 2019, ο Σεβ. Μητροπολίτης Μπραζαβίλ και Γκαμπόν κ.Παντελεήμων προέστη της Θείας Λειτουργίας στον Ιερό Ενοριακό Ναό Αγίας Φωτεινής του προαστίου Mpaka του Pointe-Noire, όπου κήρυξε τον θείο λόγο. Προ του πέρατος της Ευχαριστιακής Συνάξεως ετέλεσε ιερό μνημόσυνο Τηνίου συγγενούς του και προσέφερε ζεύγος κηροστατών στην νεοσύστατη Ενοριακή Κοινότητα.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Ετικέτες: Μητρόπολη Μπραζαβίλ
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλέστερα Άρθρα
Πνευματικά Αποσπάσματα
Άγιος Πορφύριος: «Ποτέ γυναίκα ιερέας. Ποτέ»!
17.07.2024
Ο Ελληνικός Ερυθρός Σταυρός διένειμε 5.000 μπουκάλια εμφιαλωμένο νερό στους επισκέπτες της Ακρόπολης
17.07.2024
Κώστας Μαυρίδης για 50 χρόνια κατοχής της Κύπρου: Η Τουρκία έχει το κλειδί και η ΕΕ το μοχλό
17.07.2024
O Μητροπολίτης Παραμυθίας χειροθέτησε σε Πρωτοπρεσβύτερο και Πνευματικό τον π. Ηλία Μάκο