Πρώτη Θεία Λειτουργία του νέου έτους τελέστηκε χθες στον Κοινοτικό Ναό των Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης Καΐρου.
Ο εμβληματικός αυτός Ιερός Ναός που είναι το κόσμημα και το καμάρι της Ελληνικής Παροικίας άνοιξε τις θύρες του για να υποδεχτεί τους πιστούς στην πρώτη Λειτουργία για το νέο έτος.
Την Θεία Λειτουργία τέλεσε ο Πανοσιολογιότατος Αρχιμανδρίτης π. Στέφανος μετά του Πανοσιολογιότατου Αρχιμανδρίτη π. Ιωακείμ ενώ έψαλε ο Κοινοτικός Πρωτοψάλτης κ. Γιάννης Κούντριας.
Δείτε τον λόγο του π. Στέφανου Σουλουμιώτη: