02/08/2019
02/08/2019
H Θαυματουργή Εικόνα της Μητέρας του Θεού, από την γυναικεία Ι.Μονή του Αδάμ ξεκίνησε -όπως κάθε χρόνο- το ταξίδι της στις 120 ενορίες της Αρχιεπισκοπής Κάτω Δουνάβεως. Η θαυματουργή εικόνα θα τεθεί προς προσκύνηση για να καταλήξει στις 14 Αυγούστου στην Ιερά Μονή του Αδάμ, όπου θα τιμηθεί η Κοίμηση της Θεοτόκου.
02 Αυγούστου, 2019 - 8:01
Η θαυματουργή εικόνα της Παναγίας στον Δούναβη
H Θαυματουργή Εικόνα της Μητέρας του Θεού, από την γυναικεία Ι.Μονή του Αδάμ ξεκίνησε -όπως κάθε χρόνο- το ταξίδι της στις 120 ενορίες της Αρχιεπισκοπής Κάτω Δουνάβεως.
Η θαυματουργή εικόνα θα τεθεί προς προσκύνηση για να καταλήξει στις 14 Αυγούστου στην Ιερά Μονή του Αδάμ, όπου θα τιμηθεί η Κοίμηση της Θεοτόκου.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλέστερα Άρθρα