Δύο μεγάλους και συνάμα εντυπωσιακούς, από πλευράς δημιουργίας, σταυρούς τοποθέτησαν στον τρούλο και το καμπαναριό του υπό ανέγερση ναού του Αγίου Νεκταρίου στη πόλη Σουμπότιτσα στη Σερβία.
Ο Άγιος Νεκτάριος τυγχάνει ιδιαίτερης τιμής και ευλάβειας σε ολόκληρο τον Ορθόδοξο κόσμο και για αυτό όλο και πιο συχνά αφιερώνονται ναοί προς τιμήν του.
Η εν λόγω σταυροί που υψώθηκαν στους τρούλους του ναού αποτελούν δωρεά της οικογένειας του Στέφαν Άρνταλιτς.