Συμμετέχοντας στην Ευρωπαϊκή γιορτή της μουσικής 2023, η Βιβλιοθήκη του Μεγάρου Μουσικής Αθηνών παρουσίασε συναυλίες με καλλιτέχνες όλων των ηλικιών και μουσικές από όλες τις εποχές! Επιμέλεια – παρουσίαση κειμένων:
Μάγδα Μαυρογιάννη, Μουσική διδασκαλία – διεύθυνση: Μαρία Μιχαλοπούλου, Συνοδεία πιάνου: Μαριάννα Σπυράκου. Συμμετέχει ο ράπερ MC Yinca, οι σπουδαστές μουσικών οργάνων της σχολής “Καλλιτεχνήματα” καθώς και η Γυναικεία & Μικτή χορωδία “Καλλιτεχνήματα”.
Σήμερα στο πρόγραμμα της pemptousia.tv στις 14.55 & 22.55.