11/08/2022
12/08/2022
Μετά από πρόσκληση του Δημάρχου Λίμνης Πλαστήρα κ. Παναγιώτου Νάνου, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων κ. Τιμόθεος μετέβη την Δευτέρα 8 Αυγούστου 2022 στις παιδικές κατασκηνώσεις Νεράιδας Πεζούλας, όπου τέλεσε την ακολουθία του Αγιασμού για την έναρξη της κατασκηνωτικής περιόδου.
11 Αυγούστου, 2022 - 20:21
Τελευταία ενημέρωση: 12/08/2022 - 1:38
Ο Μητροπολίτης Θεσσαλιώτιδος στον αγιασμό έναρξης κατασκηνώσεων Νεράιδας Πεζούλας
Μετά από πρόσκληση του Δημάρχου Λίμνης Πλαστήρα κ. Παναγιώτου Νάνου, ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων κ. Τιμόθεος μετέβη την Δευτέρα 8 Αυγούστου 2022 στις παιδικές κατασκηνώσεις Νεράιδας Πεζούλας, όπου τέλεσε την ακολουθία του Αγιασμού για την έναρξη της κατασκηνωτικής περιόδου.
H αναδημοσίευση του παραπάνω άρθρου ή μέρους του επιτρέπεται μόνο αν αναφέρεται ως πηγή το ORTHODOXIANEWSAGENCY.GR με ενεργό σύνδεσμο στην εν λόγω καταχώρηση.
Ακολούθησε το ORTHODOXIANEWSAGENCY.gr στο Google News και μάθε πρώτος όλες τις ειδήσεις.
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλέστερα Άρθρα
Ι.Μ. Φθιώτιδος
Ο Φθιώτιδος Συμεών στην Ι.Μ. Μεγίστης Λαύρας Αγίου Όρους
19.07.2024
Βραδιά με κονσέρτο κλασικής κιθάρας στο προαύλιο του Μητροπολιτικού Ναού στην Ιεράπετρα
19.07.2024
Επίσκεψη Μητροπολίτη Βεροίας στην Γ’ περίοδο “Φιλοξενίας Δοβρά”
19.07.2024
Η Κατερίνα Σακελλαροπούλου εγκαινίασε το ανακαινισμένο Αρχαιολογικό Μουσείο Δήλου